logo

Šaltuonos g. 14, Eržvilkas
Telefonas: (8 447) 43158

El. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


button tamo

Pamokų laikas

1.   8.30–9.15
2.     9.25–10.55
3.   11.15–12.00
4.   12.35–13.20
5.   13.30–14.15
6.   14.20–15.05

ESFIVP I 1

jurbarkosc

 

smm logo

 

emokykla logo

vaiku linija

 

nerukysiu logo

 

kas

Europos kalbų diena

     Lietuvių ir užsienio kalbų mokytojos paminėjo savo pamokose Europos kalbų dieną (rugsėjo 26d.)
Per anglų kalbos pamokas mokiniai ieškojo įvairių angliškų frazių, vartojamų kasdieniniuose pokalbiuose. Išrinkę, jų manymu, naudingiausius ir įdomiausius, surašė stende. 2G klasės mokiniai vertė ir iliustravo tekstą apie gatvės meną „grafitį“.

     Vokiečių kalbos pamokose mokiniai Europos kalbų dieną minėjo dainuodami vokiškas dainas, o vyriausi gimnazistai vertė J. W. Geothe‘s kūrybos ištraukas bei atliko pasirinktos ištraukos inscenizacijas.
     Rusų kalbos pamokose mokiniai buvo supažindinti su Europos kalbų dienos tikslais ir uždaviniais. Kiekvienoje klasėje pravesta mini viktorina „Sužinok kalbą“, kurioje buvo pateikti klausimai apie kalbų paskirtį. Mokiniai sužinojo, kuri kalba yra tarptautinė bendravimo kalba, kuri operos, mokslo ir literatūros, muzikos bei dirbtinė kalba. Taip pat vertė į lietuvių kalbą užduotis (statistiką) apie rusų kalbos naudojimą. 4Gb1 grupės mokiniai vertė ištrauką iš rašytojo-humoristo K. Melichovo pasakojimo „Ir aš ten buvau“. 5 klasės mokiniai piešė genealoginį slavų kalbos medį, lygino su baltų šeimos medžiu. Sužinojo, kokie daiktavardžiai ir būdvardžiai bei veiksmažodžiai yra patys ilgiausi rusų ir lietuvių kalbose. Taip pat iš rusų kalbos vertė aforizmus apie užsienio kalbų žinojimo svarbą.
     Lietuvių kalbos pamokose mokiniai rinko įdomiausius faktus apie įvairias Europos kalbas. Mokėsi pasisveikinti įvairiomis kalbomis. Vyko viktorina „Užbaik posakį“, kurioje mokiniai varžėsi, kas daugiau žino populiariausių lietuviškų aforizmų.

IMG 0088