logo

Šaltuonos g. 14, Eržvilkas
Telefonas: (8 447) 43158

El. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


Pamokų laikas

1.   8.30 - 9.15
2.   9.25 - 10.10
3.   10.20 - 11.05
4.   11.25 - 12.10
5.   12.35 - 13.20
6.   13.30 - 14.15
7.   14.20 - 15.05
8.   15.10 - 15.55

Naudingos nuorodos:

jurbarkosc

 

smm logo

 

emokykla logo

vaiku linija

Solidarumo bėgimas Eržvilko gimnazijoje

Solidarumo bėgimas yra organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rengiamas projektas, kurio metu, subūrus vaikus bendrai sportinei veiklai, skatinamas solidarumas tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos bei įvairaus amžiaus moksleivių. 25-ųjų JT konvencijos dėl vaikų teisių jubiliejaus proga, tarptautinė organizacija „Gelbėkit Vaikus“ 2014 metais suorganizavo pirmąjį Solidarumo bėgimą Lietuvoje, kuris buvo itin sėkmingas ir pranoko visus lūkesčius. Solidarumo bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir aktyvų dalyvavimą tarp mūsų mokinių bei skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje. Kiekvienais metais Solidarumo bėgime dalyvauja vis daugiau mokyklų. Vis daugiau moksleivių yra ugdomi būti solidarūs ir aktyvūs visuomenės nariais.
Eržvilko gimnazija taip pat įsijungė į jau 3-iąjį Solidarumo bėgimą bei prisidėjo prie šios šaunios nacionalinės iniciatyvos. Jį organizavo mokyklos socialinė pedagogė Jolita Mockaitienė ir psichologė Virginija Krikščionaitienė.
Solidarumo bėgime gali dalyvauti visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos, kurios nori organizuoti šio tipo renginį savo mokykloje. Mokykla, norinti dalyvauti Solidarumo bėgime, turi užpildyti registracijos formą, paštu gauna visą projektui organizuoti reikalingą medžiagą ir gali organizuoti Solidarumo bėgimą savo mokykloje.
Pagrindiniai Solidarumo bėgimo dalyviai yra moksleiviai - Solidarumo bėgimo dieną jie bėga Solidarumo kilometrus, o jų pastangų dėka bus renkama parama pedagoginės prevencinės prieš patyčias nukreiptos programos ,,Būkim draugais“ įgyvendinimui bei berniukams ir mergaitėms, augantiems Zambijoje.
Prieš bėgant bėgime, kiekvienas Solidarumo bėgimo dalyvis tarp savo artimųjų suranda rėmėjų - žmonių, kurie sutiktų skirti tam tikrą, priimtiną sumą už kiekvieną moksleivio nubėgtą simbolinį kilometrą.
Mokyklai taip pat buvo atsiųstos bėgikų kortelės, lipdukai bei diplomai bėgime dalyvausiantiems moksleiviams, renginio plakatai bei instrukcija, kaip organizuoti bėgimą.
Moksleiviai, surinkę pinigus iš bėgimo „rėmėjų“, ją perdavė savo mokytojams. Kiekvienos bėgime dalyvavusios klasės auklėtojas surinktus pinigus klasių perdavė už Solidarumo bėgimo projektą mokykloje atsakingam asmeniui, - Eržvilko gimnazijos psichologei Virginijai Krikščionaitienei, - o ši – organizacijai „Gelbėkit vaikus“.
Solidarumo bėgimas skatina moksleivių solidarumą, plečia pasaulėžiūrą ir ugdo toleranciją kitų vaikų atžvilgiu. Ši iniciatyva suteikia galimybę iš naujo pažvelgti į vaiko teises ir prisidėti prie kilnaus tikslo padedant kitiems.
Mokykla – ideali vieta, kurioje galima skatinti bei ugdyti pagrindines vaikų vertybes, tokias kaip solidarumas ir pagarba. Labai svarbu informuoti ir šviesti vaikus apie nelygybę, kurią patiria mažiau privilegijuoti vaikai, kuriems nesuteikiamos galimybės naudotis savo pagrindinėmis teisėmis. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę.
Mūsų mokykla ir mokiniai, dalyvaudami Solidarumo bėgime, susipažino su solidarumu ir galėjo išreikšti paramą vaikams, kuriems labai reikia mūsų pagalbos.

Eržvilko gimnazijos psichologė Virginija Krikščionaitienė

14885933 323228531368891 234346962 n