logo

Šaltuonos g. 14, Eržvilkas
Telefonas: (8 447) 43158

El. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


button tamo

Pamokų laikas

1.   8.30–9.15
2.     9.25–10.55
3.   11.15–12.00
4.   12.35–13.20
5.   13.30–14.15
6.   14.20–15.05

ESFIVP I 1

jurbarkosc

 

smm logo

 

emokykla logo

vaiku linija

 

nerukysiu logo

 

kas

Solidarumo bėgimas Eržvilko gimnazijoje

     Solidarumo bėgimas yra organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rengiamas projektas, kurio metu, subūrus vaikus bendrai sportinei veiklai, skatinamas solidarumas tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos bei įvairaus amžiaus moksleivių. 25-ųjų JT konvencijos dėl vaikų teisių jubiliejaus proga, tarptautinė organizacija „Gelbėkit Vaikus“ 2014 metais suorganizavo pirmąjį Solidarumo bėgimą Lietuvoje, kuris buvo itin sėkmingas ir pranoko visus lūkesčius. Solidarumo bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir aktyvų dalyvavimą tarp mūsų mokinių bei skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje.

     Kiekvienais metais Solidarumo bėgime dalyvauja vis daugiau mokyklų. Vis daugiau moksleivių yra ugdomi būti solidarūs ir aktyvūs visuomenės nariais.
     Eržvilko gimnazija taip pat įsijungė į jau 3-iąjį Solidarumo bėgimą bei prisidėjo prie šios šaunios nacionalinės iniciatyvos. Jį organizavo mokyklos socialinė pedagogė Jolita Mockaitienė ir psichologė Virginija Krikščionaitienė.
     Pagrindiniai Solidarumo bėgimo dalyviai yra moksleiviai - Solidarumo bėgimo dieną jie bėga Solidarumo kilometrus, o jų pastangų dėka bus renkama parama pedagoginės prevencinės prieš patyčias nukreiptos programos „Būkim draugais“ įgyvendinimui bei berniukams ir mergaitėms, augantiems Zambijoje.
     Prieš bėgimą kiekvienas Solidarumo dalyvis tarp savo artimųjų suranda rėmėjų – žmonių, kurie sutiktų skirti tam tikrą, priimtiną sumą už kiekvieną moksleivio nubėgtą simbolinį kilometrą.
     Moksleivių surinkti pinigai iš bėgimo „rėmėjų“ perduori organizacijai „Gelbėkit vaikus“.
     Solidarumo bėgimas skatina moksleivių solidarumą, plečia pasaulėžiūrą ir ugdo toleranciją. Ši iniciatyva suteikia galimybę iš naujo pažvelgti į vaiko teises ir prisidėti prie kilnaus tikslo padedant kitiems.
     Mokykla – ideali vieta, kurioje galima skatinti bei ugdyti pagrindines vertybes, tokias, kaip solidarumas ir pagarba. Labai svarbu informuoti ir šviesti vaikus apie nelygybę, kurią patiria mažiau privilegijuoti vaikai, kuriems nesuteikiamos galimybės naudotis savo pagrindinėmis teisėmis. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę.
     Mūsų mokykla ir mokiniai, dalyvaudami Solidarumo bėgime, susipažino su solidarumu ir galėjo išreikšti paramą vaikams, kuriems labai reikia mūsų pagalbos.

Eržvilko gimnazijos psichologė Virginija Krikščionaitienė

14885933 323228531368891 234346962 n