logo

Šaltuonos g. 14, Eržvilkas
Telefonas: (8 447) 43158

El. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


Pamokų laikas

1.   8.30 - 9.15
2.   9.25 - 10.10
3.   10.20 - 11.05
4.   11.25 - 12.10
5.   12.35 - 13.20
6.   13.30 - 14.15
7.   14.20 - 15.05
8.   15.10 - 15.55

Naudingos nuorodos:

jurbarkosc

 

smm logo

 

emokykla logo

vaiku linija

Europos kalbų diena 2017

2017 m. rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena buvo susieta su žydų holokausto tema. Vyko istorijos-anglų kalbos pamoka-projektas: „Žydų holokaustas per antrąjį pasaulinį karą. Eržvilko krašto žydai“. Lietuvių veikla gelbstint žydus. Sukilimo ir žydų Holokausto problema. Supažindinti mokinius su nacistų vykdoma politika prieš žydus Lietuvoje“. Tikslas buvo aplankyti žydų kapus Eržvilke ir paklausyti pasakojimo apie Eržvilke gyvenusius žydus. Anglų mokytojos M.Vaitiekūnienė ir V.Kubiliūtė-Piaseckienė su 1G klase apsilankė Eržvilko žydų kapinaitėse. Ten pagal žydų paprotį ant akmenukų užrašė žydiškus vardus ir uždegė žvakeles. Buvo kalbėta apie žydų papročius, jų kasdieninį gyvenimą, „šabo“ dieną, apie jų persekiojimą pirmojo pasaulinio karo metu. Prisiminta apie Jurbarko krašto žydų gyvenimą. Istorijos pamokoje kartu su mokytoja S.Baužiene buvo žiūrimas filmas apie Rananos Malkhanovos gyvenimo istoriją. Pagal parengtas anglų kalbos skaidres mokiniai atsakinėjo į klausimus apie matytą filmą.

Lietuvių kalbos mokytoja I.Barauskienė savo pamokose paminėjo šimtmečio autorius.

Rusų bei vokiečių kalbos pamokose diskutavome apie kalbų mokėjimo svarbą šiuolaikiniam žmogui, prisiminėme pasaulio mokslininkus, rusų, vokiečių klasikus bei jų išsakytas mintis apie užsienio kalbos mokėjimo svarbą ( LecStanislavJieži- lenkų poetas , rašytojas- satyrikas teigė `` Neįžeidinėk kito kalba ta, kurios šis nežino! Tai sadizmas. Vokiečių poetas I. Getė teigė, kad kas nežino užsienio kalbų, tas nieko nesumąsto ir savo gimtojoje kalboje. « Žinoti daug kalbų- reiškia turėti daug raktų vienai spynai atrakinti»-teigė rusų klasikas F. Dostojevskis. Skaidrių pagalba mokiniams buvo priminta, kad garsieji rusų klasikai mokėjo po keletą užsienio kalbų. Pavyzdžiui, A. Gribojedovas nuo pat jaunystės kalbėjo prancūziškai, vokiškai, angliškai ir itališkai, mokėsi lotynų ir graikų kalbas, o vėliau įsisavino persų, arabų ir turkų kalbas.

Rusų klasikas L. N. Tolstojus tobulai mokėjo anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas, laisvai skaitė italų, lenkų, čekų ir serbų kalbomis. Žinojo graikų, lotynų , ukrainiečių, totorių, mokėsi senosios žydų kalbos, turkų, olandų ir bulgarų kalbų. Buvo taip pat priminta, kokie keliami tikslai, minint Europos kalbų dieną. Sužinojome ir pakartojome, kad šis renginys , kurį organizavo ET ir ES pirmą kartą pradėtas švęsti 2001 metais.

1

2

3