logo

Šaltuonos g. 14, Eržvilkas
Telefonas: (8 447) 43158

El. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


button tamo

Pamokų laikas

1.   8.30–9.15
2.     9.25–10.55
3.   11.15–12.00
4.   12.35–13.20
5.   13.30–14.15
6.   14.20–15.05

ESFIVP I 1

jurbarkosc

 

smm logo

 

emokykla logo

vaiku linija

 

nerukysiu logo

 

kas

Žygis „Dubysos kodas 20“

collagežygis     Keliautojo, autostopu apkeliavusio Afriką, knygų autoriaus, „Skalvių žygiai“ renginių organizatoriaus Dainiaus Kinderio sumanytame pėsčiųjų pažintiniame žygyje „Dubysos kodas“ Eržvilko gimnazijos komanda dalyvavo kaip pavasario „Protmūšio“ Lumpėnuose (Pagėgių sav.) ir nukeltame į rudenį prizui gauti nugalėtoja.

     Taigi, rugsėjo 26 d. išskubėjome į Seredžių dalyvauti „Dubysos kodas 20“. Kodėl 20? Ogi todėl, kad pasirinkome įveikti 20 km variantą. Iš viso renginyje dalyvavo per 450 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių, kitų vietovių. Tai – Dainiaus Kinderio organizuojamų žygių rekordas.

     Eržvilkiečiai Andžela Jociūtė, Rugilė Gelžinytė, Emilija Barauskaitė, Liucija Pelcikytė, Naglis Vaičys, Deividas Jackis bei šių eilučių autorius bendroje sumoje įveikėme per 130 km bei pasidabinome proginiais medaliais.

     Kadangi šiame žygyje dalyvavo mokyklos „Ieškotojų ir tyrinėtojų“ būrelio nariai, tai nauda buvo dviguba – patyrėme ir geografijos objektų pažinimo pojūčių. Pats Dubysos slėnis yra išskirtinis ir gamtiniu požiūriu nuostabus, Maironio apdainuotas. Pamatėme upės krantų tipus, vingius, rėvas, brastas, itin žemą šiais metais hidrologinį režimą. Susipažinome su itin vertingu Margupio botaniniu draustiniu, kurio pašonėje Lietuvos speleologijos pradininkas Erikas Laiconas su šeima įkūrė savo ūkį, tris muziejus, puoselėja gamtinio kadagyno arealą.

     Taip pat įspūdį padarė Seredžiaus mokyklos gamtinis pažintinis takas, kurio „vinis“ – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į Nemuno ir Dubysos santaką. Nuostabi mūsų Lietuva, o gražiausi peizažai yra čia pat – Jurbarko rajone.

 Geografijos mokytojas Alvydas Adomavičius

žygis