„Geoprotai 2021“

Jau gal dešimtmetį ar daugiau Eržvilko gimnazijoje (mokykloje) vyksta tradicinis „Protų mūšio“ renginys „Geoprotai“. Tai konkursas, jungiantis geografijos, istorijos, kitų gamtos ar visuomenės mokslų žinias, parodantis tų metų mokinių sumanumą, jų atitinkamus gebėjimus.

Gruodžio 6 d. įvyko mažųjų – 6, 7, 8 – klasių konkursas, kuriame komandoms atstovavo po 4 narius. Mokinukai „nardė“ po atskirų žemynų „žinių džiungles“, analizavo Azijos, Australijos, Afrikos, Pietų ir Šiaurės Amerikos geografinius ypatumus. Laimėjo septintokai, kurie, kaip vėliau išaiškėjo finale, tikrai buvo to verti.

Gruodžio 8 d. vyko vyresniųjų – 1G, 2G, 3G, 4G – klasių mokinių atrankinis konkursas ta pačia žemynų tematika. 1G ir 2G klasėms atstovavo po 2 komandas. Į finalą iškopė po vieną 1G ir 2G komandą bei dvyliktokai.

Gruodžio 9 d. įvykęs didysis finalas parodė, jog mažieji septintokai čia pateko neatsitiktinai. Beveik visą laiką jie laikėsi antroje vietoje, vienu momentu net konkuravo su visada pirmavusiais dešimtokais dėl pirmosios vietos, tik pabaigoje nusileido dvyliktokams 0,5 taško ir liko treti. Ketvirti liko devintokai.

Beje, finale keitėsi tematika. Mokiniai gilinosi į Eržvilko krašto gamtinius, visuomeninius geografinius ypatumus, o taip pat bandė atspėti atskirų asmenybių, net gimnazijos mokinių ar buvusių mokinių tapatybes.

„Geoprotai 2021“ nugalėtojais tapo 2G klasės komanda: Liucija Pelcikytė, Arūnė Bakšytė, Dovydas Barauskas. Antrąją vietą iškovojo 4G komanda: Martynas Preikšaitis, Karina Barisevičiūtė, Naglis Vaičys. Jau minėtiems septintokams finale atstovavo Deividas Mozūraitis, Gabija Bagdanskytė, Gabrielė Toliušytė, Eimantas Pinkevičius, o 1G klasę – Hubertas Škudzinskas, Armandas Žičkus, Mintautas Gerlikas.

Iki kitų „Geoprotų“ 2022 metais! 

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest