Ketvirtasis „Garsovaizdžių“ susitikimas

      Ketvirtasis projekto „Garsovaizdžiai“ susitikimas vyko gruodžio 16 dieną. Kad galėtų palyginti skirtingas akustikas, mokiniai į kūrybines dirbtuves rinkosi Eržvilko kultūros centre. Laukė daug veiklų. Virė įdomi diskusija apie mus supančius garsus, aiškinosi, ką jie mums reiškia, kada tai tik nereikšmingas garsas, o kada triukšmas?  
      Mokiniai turėjo galimybę iš arti susipažinti su instrumentų grupėmis: mušamaisiais, pučiamaisiais, klavišiniais bei styginiais. Klausėsi ir patys bandė išgauti garsus su kanklėmis, gitara, pianinu, skudučiais, dūdelėmis, bandonija, ksilofonu, metalafonu, perkusiniais vamzdžiais ir t.t. Susipažinę su instrumentų sandara atliko užduotį – patys kūrė instrumentus iš aplinkoje randamų daiktų. Šia užduotimi mokiniai ugdėsi kūrybiškumo bei bendradarbiavimo kompetencijas.  
      Aštuntokai taip pat išsiaiškino, kaip išgaunami aukšti ir žemi tonai. Tam prireikė nemažai fizikos žinių. Muzika ir unikali tuo, kad neegzistuoja viena be kitų mokslo sričių. Susitikimas su „Garsovaizdžių“ kūrėja Ieva Gudaityte baigėsi eksperimentu, kurio metu mokiniai išsiaiškino, kas girdi daugiausiai dažnių (Hz).

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest