Maratone keliavome pėsčiomis dieną ir naktį

Rugpjūčio 28–29 d. Tauragės rajone, Pagramančio regioniniame parke, vyko jau 48-tasis Lietuvos keliautojų pėsčiomis maratonas, kurio maksimali trasa yra 100 km per parą. Maršrutai driekėsi vaizdingose ir miškingose Pagramančio RP vietovėse, o kontroliniai punktai, kuriuos reikėjo surasti, dažniausiai prie lankytinų gamtos ar kultūros objektų.

Maratone dalyvavo ir jungtinė „Karšuvos“ komanda, kurią sudarė 20 narių. Tai ir išeiviai, buvę ar esami žygeiviai iš Jurbarko, Eržvilko, senjorai, suaugę ir mokiniai bei studentai. Komandai vadovavo šių eilučių autorius, geografijos mokytojas Alvydas Adomavičius.

Maratono metu naudojome kompasus, žingsniamačius, taip pat – gautus keturių maršrutų žemėlapius. Naktinio žygio metu pliaupiant lietui neapsiėjome be gerai šviečiančių specialių lempų.

Patirti įspūdžiai ir pasiekti tikslai pranoko lūkesčius. Gana netikėtai „Karšuvos“ komanda iškovojo 3-ąją komandinę prizinę vietą, buvo apdovanota taure, diplomu bei tradiciniu trilitriniu stiklainiu sulčių. Turime ir čempionę. Jaunių grupėje pirmąją vietą iškovojo mūsų gimnazijos auklėtinė Liucija Pelcikytė! Vaikinų jaunių tarpe antrąją vietą iškovojo buvęs mūsų mokyklos mokinys Dovydas Zikis, o ketvirtąją – būsimasis devintokas Pijus Gudaitis. Ketvirtas naktinėje trasoje senjorų grupėje liko šių eilučių autorius.

Savo indėlį į bendrą komandos taupyklę įnešė Vytautė Bosaitė, Andžela Jociūtė, buvę mokiniai Rokas ir Ramintas Grencevičiai, Rita Vecelytė-Grencevičienė.