Mokslo metų užbaigimas Naisiuose

     Birželio 7 dieną pradinių klasių mokiniai užbaigė mokslo metus Naisiuose. Šiame nuostabiame šalies kampelyje vyko netradicinės lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės-technologijų bei fizinio ugdymo pamokos. Edukacijoje „Pažink kitaip Zigmą Gėlę“ mokiniai susipažino su poeto Zigmo Gėlės namais, to laikotarpio namų apyvokos daiktais, turėjo galimybę praktiškai išbandyti senovinį audinių lyginimo būdą. Teko rašyti, piešti žąsies plunksna, iš pabirusių žodžių dėlioti poeto sukurto eilėraščio posmelius. Zigmo Gėlės muziejaus kiemelyje vaikai žaidė poeto vaikystės žaidimus, mokėsi naujų skaičiuočių, vyko plunksnos mėtymo varžybos, pradinukai šoko liaudies šokius-ratelius. Daug jėgų pareikalavo šokis „Bitute, pilkoji“ su klumpėmis. Vėliau vyko molio lipdymo edukacija, kurią vedė neseniai dešimtuoju Lietuvos puodžių karaliumi tituluotas puodžius Mindaugas. Jis papasakojo ne tik apie tai, kaip žiedžiami puodai, bet ir suteikė galimybę patiems išbandyti savo sugebėjimus darbuojantis su moliu.

     Po poilsio ir pietų pertraukos pradinukai aplankė daugybę Naisių lankytinų vietų: Saulės ir Ugnies aikštes, triušių salą, gėrėjosi vandens lelijų muziejumi, susipažino su baltų dievų skulptūromis, skaitė jų aprašymus. Nuo Baltų arenos aukščiausio taško gėrėjosi plačiomis Naisių apylinkėmis.

     Nors diena buvo labai karšta ir pareikalavo daug jėgų, vakarop grįžusių pradinukų veidus puošė šypsenos. Juk tai buvo įspūdinga paskutinė šių mokslo metų diena. Sveika, vasarėle!

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest