Tauragės apskrities Jaunųjų šaulių sąskrydis ,,Taikos keliu“.

      2022 m. rugsėjo 16–17 d. Eržvilko gimnazijoje vyko Tauragės apskrities jaunųjų šaulių sąskrydis „Taikos keliu“, skirtas Patrioto dienai paminėti. Šio sąskrydžio tikslas – ugdyti mokinių patriotiškumą ir pilietinį sąmoningumą, prisimenant istorinį paveldą ir siekiant išsaugoti taiką ateityje. Renginio metu jaunieji šauliai dalyvavo šaudymo iš pneumatinio šautuvo, šauliško bato metimo ir komandinėse kliūčių ruožo varžybose.

     Pagrindinis sąskrydžio akcentas – iškilminga rikiuotė, kurios metu sveikinimo žodį jauniesiems šauliams tarė Jurbarko r. Eržvilko gimnazijos pavaduotoja ugdymui, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, Edita Lopetaitienė. Ji palinkėjo šauliams būti sportiškiems, pilietiškiems ir patriotiškiems.

     Jaunieji šauliai turi būti ne tik patriotiški, veikti „Tėvynės labui“, bet svarbu mokėti „išlikti“ sunkiomis sąlygomis. Šiuos ,,išlikimo“ įgūdžius Tauragės apskrities jaunieji šauliai turėjo galimybę pagilinti ir išbandyti save dalyvaudami naktiniame–orientaciniame žygyje. Žygeiviams, vadovaujantis nuorodomis, teko įveikti apie 10 kilometrų iki lauko stovyklavietės Globių girininkijoje, patiems ją įsikurti. Ši vieta jaunųjų šaulių stovyklavietei pasirinkta neatsitiktinai, nes joje yra paminklas žuvusiems partizanams. Praleisti rudenišką naktį lauko sąlygomis taip pat nemenka užduotis. Laužo kūrimas, košės ir arbatos virimas, palapinių statymas, malkų rinkimas, aplinkos sutvarkymas – tai darbai, kuriuos privalo mokėti atlikti kiekvienas šaulys. Ir tik po to – poilsis, daina prie šauliško laužo…  

     Išaušus lietingam kitos dienos rytui, virš aštuoniasdešimt Tauragės apskrities jaunųjų šaulių įrodė, kad patriotiškumo ir „išlikimo“ egzaminus jie išlaikė.

Jolita Mockaitienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest