„Geografijos savaitė 2024“

   

     Vasario 5–8 dienomis Eržvilko gimnazijoje vyko tradicinis renginys „Geografijos savaitė 2024“. Šiemet jis kitoks, tapo rajoniniu, nes jame panoro dalyvauti gausios komandos iš įvairių rajono mokyklų. Šių metų „Geografijos savaitės 2024“ tematika – Jurbarko rajono savivaldybė.

     Vasario 5 dieną vyko plakatų konkurso startas. Jame buvo įvertinti aštuonių klasių (komandų) plakatai. Pirmoji vieta atiteko Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos aštuntokėms merginoms, kurios savo kūrinyje pavaizdavo kompoziciją apie žymias Jurbarko rajono savivaldybės vietas.

     Vasario 6 dieną įvyko patriotinis pėsčiųjų žygis Globių miške. Žygeiviai įveikė 12 km atstumą, aplankė žuvusiųjų kovotojų už mūsų laisvę paminklus, įvertino jų būklę. Pernai šie paminklai buvo pažeisti, todėl žygio dalyviai apsidžiaugė juos radę visiškai atstatytus ir sutvarkytus.

     Trečiadienį, vasario 7 dieną įvyko susitikimas su keliautoju. Šiais metais į Eržvilko gimnaziją atvyko daugiametis keliautojas, fotografas, muziejininkas, Seimo narys tauragiškis Romualdas Vaitkus. Keliautojas pristatė nuotraukas bei filmuotą medžiagą iš kelionių po Egiptą, Izraelį, Indiją, Himalajus, Vietnamą, Altajaus kalnus.

     Vasario 8 dieną vyko ilgai laukti „protmūšiai“. Jų tematika – Jurbarko rajono savivaldybė. Dalyvavo net 23 komandos iš Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos, Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos, Klausučių S. Santvaro pagrindinės mokyklos, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos ir Eržvilko gimnazijos. Renginio vedėjai Alvydas Adomavičius ir Stasė Baužienė dalyviams teikė klausimus gamtos, objektų, žmonių, kaimynų ir seniūnijų temomis. Į finalą pateko 12 komandų. Nuožmioje kovoje laimėjo Klausučių S. Santvaro pagrindinės mokyklos aštuntokai, antri liko Eržvilko gimnazijos devintokai, treti – Eržvilko gimnazijos aštuntokai bei Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos dvyliktokai. Eržvilko gimnazijos direktorius Andrius Bautronis nugalėtojams ir prizininkams įteikė saldžias dovanas bei diplomus, likusioms finalinėms komandoms – padėkas.

     Jurbarko rajono savivaldybėje gausu unikalių istorijų, žymių žmonių, nuostabios gamtos. Renginio sumanytojas ir organizatorius mokytojas Alvydas Adomavičius džiaugiasi, kad vis daugiau mokinių ir mokytojų susidomi savo kraštu, tyrinėja ir atranda. „Geografijos savaitė 2024“ – tai puikus patriotiškumo, pilietiškumo, savo krašto pažinimo ir bendruomeniškumo pavyzdys.

Geografijos mokytojas Alvydas Adomavičius

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest