Eržvilko gimnazija jau ne pirmą kartą dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte, kuriame susirenka mokiniai ir mokytojai iš įvairių šalių, tokių kaip Kroatija, Graikija, Šiaurės Makedonija, Turkija, Prancūzija ir Rumunija. Šių metų tema yra „Water – a source of life“ (liet. Vanduo – gyvybės šaltinis). Vanduo yra vienas svarbiausių, žmogui reikalingų išteklių. Juk net 71% mūsų planetos sudaro vanduo. Ar kada nors susimąstėte, jog be vandens nebūtų žmonijos bei visų gyvų organizmų? Šio projekto metu tikimės daugiau sužinoti apie šio skysčio vertę mums.

      Projektas tęsis nuo šių metų spalio iki kitų metų birželio mėnesio. Jo dalyviai – 8, 2G ir 3G klasių mokiniai. Šio mėnesio mokinių užduotis – išmatuoti šalia esančio vandens šaltinio temperatūrą ir pH. Atlikti šią užduotį padės biologijos mokytoja Lina Valinčiūtė ir chemijos mokytoja Loreta Aniulienė. Užfiksavę šio tyrimo duomenis, dalyviai turės paruošti pristatymą anglų kalba. Mums tai padaryti padės anglų kalbos mokytojos Violeta Kubiliūtė-Piaseckienė ir Austėja Anelauskaitė. Prezentaciją pristatysime kitų šalių dalyviams bei išklausysime jų pranešimus. Pirmieji darbai – logotipų kūrimas temos pavadinimui – jau atlikti. Tai tik pradžia, o jau nekantraujame gauti naujų užduočių!

      Labai smagu, kad mūsų mokyklos mokytojai aktyviai skatina mokinius dalyvauti tokiuose projektuose, nes tai padeda gerinti mūsų įgūdžius, pasisemti žinių.

Audrūnė Bakšytė, 3G

Projektas tęsiasi!

Gruodžio 6 dieną įvyko pirmasis eTwinning nuotolinis susitikimas Zoom platformoje su kitų šalių dalyviais, kuriame dalyvavo ir Eržvilko gimnazijos mokiniai. Penkios mišrios grupės su mokiniais iš Kroatijos, Graikijos, Šiaurės Makedonijos, Turkijos, Prancūzijos, Rumunijos bei Lietuvos visą mėnesį dirbo ir nuotolinio susitikimo metu pristatė savo darbo rezultatus. Prezentacijose buvo kalbama apie tai, kaip matuojama vandens temperatūra, deguonis, vandenilis, nitratai, nitritai, amonis ir fosfatai. Taip pat, kas atsitinka gyviems organizmams, jei pakyla vandens temperatūra, kas daro įtaką deguonies lygio pasikeitimui bei kas atsitinka, jei sumažėja vandens pH. Pristatymai buvo papildyti informatyviomis vaizdinėmis priemonėmis. Tai buvo labai gera kalbėjimo ir darbo grupėse įgūdžių patirtis. Mums padėjo mokytojos koordinatorės A. Anelauskaitė ir V. Kubiliūtė-Piaseckienė. Susitikimo pabaigoje aptarėme būsimas veiklas ir namų užduotis sausio mėnesiui.

Aurelija Buitkutė 8kl.

Pavasario susitikimas

     Kovo 27 d. vyko tarptautinio projekto eTwinning, kurio tema šiemet ,,Vanduo gyvybės šaltinis” (angl. Water as a source of life), pavasario susitikimas, kuriame nuotoliu dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš tokių šalių kaip Kroatija, Graikija, Šiaurės Makedonija, Turkija, Prancūzija ir Rumunija. Šio susitikimo tikslas buvo pristatyti, kokiais būdais kiekvienos šalies atstovams sekasi taupyti vandenį savo aplinkoje. Taip pat, padedami anglų kalbos mokytojų Violetos Kubiliūtės-Piaseckienės ir Austėjos Anelauskaitės, mokiniai kūrė klausimus žaidimui ,,kahoot”, susijusius su prieš tai projekte atliktais Šaltuonos upelio tyrimais. Šiuo susitikimu prasmingai paminėjome praėjusią Pasaulinę vandens dieną. Ateinančius kelis mėnesius mūsų laukia paskutinis projekto etapas ir baigiamasis susitikimas nuotoliu.

Anglų kalbos mokytoja Austėja Anelauskaitė

Baigiamasis eTwinning susitikimas

     Gegužės 13 d. įvyko nuotolinis baigiamasis eTwinning susitikimas, kurio tikslas buvo aptarti tarptautinio projekto „Vanduo gyvybės šaltinis” rezultatus bei galimus ateities projektus.  Dalyviai iš Lietuvos, Kroatijos, Rumunijos, Graikijos, Šiaurės Makedonijos, Prancūzijos ir Turkijos pristatė savo vandens telkinio matavimo rezultatus ir pildė klausimyną apie projekto eigą. Mūsų gimnazijos dalyvio mintys: „Aš manau, kad eTwinning buvo tikrai smagus projektas, kuris padėjo lavinti darbo komandoje gebėjimus. Smagiai praleidau laiką dalyvaujant eTwinning ir, manau, kiti dalyvavę man galėtų pritarti”. Projekte dalyvavo mokiniai iš aštuntos bei 3G klasių, jiems padėjo anglų kalbos mokytojos Violeta Kubiliūtė-Piaseckienė ir Austėja Anelauskaitė.