Konferencija „Čia – mūsų namai“

     Kovo 7 d. į Eržvilko gimnaziją rinkosi rajono pradinių klasių mokiniai, degantys nekantrumu papasakoti apie savo kaimų, miestelių kilmę. Konferencijos pavadinimas „Čia – mūsų namai“ skamba labai patriotiškai, todėl organizatoriams buvo įdomu paklausyti, ką apie savo gimtinę galvoja pradinukai.

     Svečių sugužėjo išties gausiai. Viešvilės pagrindinės mokyklos mokinukai pasakojo apie unikalų Mažosios Lietuvos kampelį – Viešvilę. Jie supažindino su šio krašto gamta, įdomiai pristatė senuosius pastatus, papasakojo apie vandens reikšmę miesteliui. Svečiai iš Veliuonos nekantravo pasidžiaugti savo piliakalniais ir legendomis. Dažnai pravažiuodami pro šalį matome šiuos kalnus, tačiau legendas pradinukai išgirdo pirmą kartą. Konferencijos dalyviai sužinojo apie Ražarnių kelią, Gedimino, Ramybės kalno kilmę, Veliuonos dvaro, bažnyčios ypatumus. Labiausiai visus sujaudino pasakojimas apie „Paslaptingą raitelį“. Kaip potvyniai alindavo Seredžiaus apylinkes, pasakojo šio miestelio daugiafunkcinio centro pradinukai. Jie tikri gamtos mylėtojai, nes labai akylai stebi įvairiausius gamtoje vykstančius reiškinius. Jie – tikri tyrinėtojai. Klausytojai išgirdo jų svajonę – savo akimis pamatyti šių metų ledonešį! Jurbarkų darželio-mokyklos trečiokai sako, kad Lietuva – tai mūsų namai. Jie pristatė darbus, kuriuose pasakojo apie Lietuvos regionus. Mokiniai supažindino su šių kraštų ypatumais, drabužiais, tradiciniais patiekalais. Priminė žymiausius tų kraštų žmones. Puiki kelionė po Lietuvą!
     Konferencijos šeimininkai eržvilkiškiai labiau domėjosi Jurbarko rajonu, vietiniais kaimais, jų legendomis. Ketvirtokai kvietė visus atrasti Jurbarko kraštą. Pranešime trumpai apibūdino lankomiausias rajono vietas. Trečiokai neužmiršo pristatyti žymių Eržvilko krašto žmonių, surengė net buvusių gimnazijos mokinių knygų parodėlę. Mažiausieji – pirmokai – papasakojo apie Žindaičių kaimo kilmę. Antrokai išdrįso kalbėti senąja eržvilkiškių tarme. Taip pat jie didžiavosi Eržvilko krašto bandonijų muzikantais. Klausytojai sužinojo, kaip susibūrė pirmieji muzikantai, kur jiems teko koncertuoti, kas groja iki šiol… Šį pranešimą papuošė gyva bandonijos muzika, kurią dovanojo antrokės Sofijos Kaukaitės tėtis Dovaldas.
     Konferencijos pabaiga vyko ant išdidžiai stovinčio ir senus laikus menančio Eržvilko piliakalnio. Ten vyko inscenizacija „Pilies legenda“, kurią dovanojo Eržvilko ketvirtokai. Šiuo muzikiniu vaidinimu mokiniai papasakojo Eržvilko vardo kilmės legendą.
     Pradinių klasių mokiniai parodė, kad jiems labai svarbus yra gimtasis kraštas, jo žmonės, kad jie domisi aplink vykstančiais gamtos reiškiniais, tyrinėja, smalsauja, o savo žiniomis noriai dalijasi su kitų mokyklų bendraamžiais. Mokytojai, kurie paruošė mokinius dalyvauti šioje konferencijoje, taip pat verti didžiausių padėkos žodžių. Džiugu, kad nuo pat mažumės ugdomas pagarbos ir meilės gimtinei jausmas.

Mokytoja Ilona Skrodenienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest